مشخصات اصلی


نوعممتاز
وزن1750 گرم ، يک کيلو و 750 گرم
حداقل ميزان مصرفدو قاشق غذاخوری در روز
قیمت: 149000 تومان

معرفی اجمالی محصول

مناسب صبحانه

نقد و بررسی
مشخصات فنی
فیلم محصول
پرسش و پاسخ

نقد و بررسی


عسل ممتاز ، نوعی از عسل طبيعی است که دور از آلودگيهای شهری و بصورت کاملا طبيعی جمع آوری و توليد شده است ، اين عسل دارای آنزيمها و خواص مورد نياز بدن انسان می باشد .

تعداد آنزيمهای مختص عسل ، موجود در اين نوع ممتاز تقريبا نصف عسل کوهی و ليميتيوم می باشد ، به همين دليل بيشتر برای مصرف صبحانه و يا افرادی که بيشتر از دو قاشق غذاخوری در روز عسل ميل مي نمايند ، توصيه می شود.

قيمت مناسب اين محصول ، آن را به جايگزين بسيار مناسبی برای شکر تبديل کرده است ، اين جمله به اين معنی نيست که ارزش عسل ممتاز را تا حد شکر پايين بياوريم ، بالعکس در صورتی که به سلامتی خود اهميت می دهيد ، بجای شکر از عسل طبيعی ممتاز استفاده فرماييد.

عسل ممتاز 24 ، نيز همانند ساير اعضاء اين خانواده دارای خواص درمانی و تقويتی می باشد ، فقط ميزان مصرف بهينه آن دو برابر عسل کوهی می باشد.

اين محصول در صورت مجاورت با سرما و يا کاهش رطوبت ، قابليت کريستاليزه شدن را دارد ، توصيه ميکنم حتما مطلب شکرک زدن عسل را مطالعه بفرماييد.

قيمت اين عسل طبيعی و مرغوب در مقايسه با کيفيت آن بسيار ارزان و مناسب است .

ميزان مصرف اين نوع عسل جهت حفظ و افزايش سلامتی دو قاشق غذاخوری در روز می باشد . از عسل ممتاز می توان برای تقويت قوای جسمانی ، درمان انواع سرماخوردگی و آنفولانزا ، دفع عفونت از بدن و رفع تب و .... استفاده نمود.

دارای استاندارها و گواهی نامه های معتبر داخلی و خارجی .

بیشتر بدانیم :

به منظور تسهیل فرآیند و حفظ کیفیت ، عسل تازه معمولاً حرارت داده می شود اما تیمار حرارتی بیش از اندازه منجر به شکل گیری -5هیدروکسی متیل فورفورآلدهید ( HMF ) گشته و از کیفیت عسل می کاهد. این ترکیب می تواند در اثر واکنش میلارد یا از طریق آبگیری تحت شرایط اسیدی ایجاد شود. این ترکیب طی فرآیند حرارتی در اثر خروج مولکول آب از اسید هگزوزها مثل فروکتوز وگلوکز در شرایط کاتالیزه شده حاصل می گردد.

عوامل متنوعی در شکل گیری HMF نقش دارند به طوری که تیمار حرارتی عسل تنها عامل تأثیرگذار نمی باشد، بلکه درجه حرارت، مدت زمان حرار ت دهی ، شرایط نگهداری ، ترکیب عسل ، pH ، منابع گیاهی و گل نیز نقش دارند . مطالعه ای در سال 2005 اثر تیمار حرارتی و انبارمانی را بر میزان HMF و فعایت دیاستازی انجام گردید و معلوم شد که تیمار حرارتی تأثیری بر فعایت دیاستازی نداشته اما انبارمانی سبب کاهش آن شده است و میزان HMF در اثر تیمار حرارتی و همچنین انبار مانی افزایش قابل ملاحظه ای داشته است، در مطالعه دیگری در سال 2010 میزان HMF نمونه های عسل مالزیایی را پس از 6 و 24 ماه انبارمانی اندازه گیری شد و معلوم گردید، میزان HMF پس از دو سال انبارمانی 10 برابر افزایش داشته است. تغییرات آنتی اکسیدانی و تشکیل هیدروکسی متیل فورفورال چهار نمونه عسل قبل و بعد از تیمار حرارتی ) 60 دقیقه در بن ماری با دمای بالای 90 oC ( مورد بررسی قرار گرفت. براساس نتایج حاصله، افزایش معنی داری در میزان HMF بعد از اعمال حرارت به نمونه ها مشاهده گردید.


موم در كندوي زنبور عسل جهت صاف كردن ديواره هاي داخلي كندو و موميايي كردن اجساد حشراتي كه وارد كندو شده استفاده مي شود. همچنين با توجه به خاصيت ضدعفوني كنندگي و خواص ضد ميكروبي آن براي حفاظت كلني زنبورها در ابتلا به بيماريهاي عفوني بكار مي رود.

گرده به وسيله پاها و بدن زنبور عسل از روي گلها و گياهان مختلف جمع آوري شده و مي شود و شامل 96 نوع ماده مختلف معدني نظير آهن، روي، مس، منگنز، منيزيم، كلسيم پتاسيم و.. مي باشد . 40 درصد از پولن پروتئين مي باشد كه اين ميزان بسيار بيشتر از پروتئين گوشت، تخم مرغ و پنير است. پولن در شكستن و متابوليسم مواد غذايي بسيار مفيد بوده همچنين پولن داراي 22 نوع اسيد آمينه، اسيدهاي چرب ضروري، آنزيمها و كاروتن مي باشد كه همگي جزو آنتي اكسيدانهاي قوي هستند. خاصيت درماني گرده به علت وجود انواع مختلف آنزيمهايي است كه در گرده وجود دارد و بيشتر در درمان بيماريهاي معده و روده بكار مي رود .برچسب ها: قیمت یک کیلو عسل , عسل ارزان , عسل طبیعی , HMF عسل چیست ,

مشخصات فنی


فیلم محصولپرسش و پاسخ


ارسال پرسش جدید

نام :
ایمیل :
متن :
کد امنیتی : ریست تصویر