سلام ، اينکه چرا تيتر اين مطلب رو نوشتم "درمان سرما خوردگی با عسل 24" ، به اين دليل است که من تجربیات شخصی خودم رو مينويسم و تنها عسلی که مورد آزمايش قرار دادم عسل 24 بوده . هم از نوع کوهی و هم از نوع ممتازش.

همانطور که ميدانيم بهترين درمان ، پیشگیری است ، اما چکار کنيم که سرما نخوریم ، خوب عده ای ميرن واکسن آنفولانزا ميزنن که البته من خودم هيچوقت اينکار رو انجام نميدم و از دوستانم هم ميخوام که انجام ندن ، اين فقط نظر من نيست و بسياری از پزشکان خبره نيز مخالف واکسن آنفولانزا هستند .

حالا فرض کنيم که شخصی واکسن آنفولانزا رو زده باشه ، آيا اصلا سرما نميخوره ؟ پاسخ منفی است ، سرما خوردگی خفيف ميشه و قابل تحمل ، البته اين فقط در خصوص ويروسهايي صدق ميکنه که داخل اون واکسن بودن.

در مورد عسل طبيعی و خالص هم موضوع به همين شکل است با اين تفاوت که ديگه محدوديتی در مورد تعداد ويروسها وجود نداره و مثل واکسنی عمل میکنه که تاريخ انقضاء نداره. البته يک تفاوتی ديگه هم داره و اون اينه که شما عسل رو بايد هر روز مصرف کنيد اما واکسن آنفولانزا رو فقط يکبار در سال استفاده میکنيد.

موضوع مهم اينه که تنها يکی از کاربردهای عسل خاصيت ضد سرماخوردگی اون هست ولی هزاران خواص کشف شده و نشده داره که در اين مطلب نميخواهيم بهش بپردازيم. ولی واکسن آنفولانزا فقط به درد سرماخوردگی میخوره اون هم در يک بازه زمانی محدود و يکتعداد ويروس شناخته شده تا اون تاريخ . (حالا کاری به ويروسهای ناشناخته و جديد نداريم).

بعد از اين مقدمه کوتاه ميپردازم به روش استفاده از عسل بعنوان واکسن و درمان سرماخوردگی ، هر چه کيفيت عسل بالاتر باشه ميزان مورد نياز مصرفش کمتر خواهد بود . چون ميزان آنزيمهای عسل ، مورد نياز برای سلامتی بدن انسان رابطه مستقيم با کيفيت عسل داره.

ما اينجا در شرکت عسل 24 ، سه نوع عسل داريم ، ممتاز ، کوهی و ليميتيوم ، در ادامه من روش پيشگيری و درمان سرما خوردگی رو که روی خودم و نزديکانم تست کردم مينويسم:

توجه : به هيچ وجه عسل را برای حل شدن در مایعات خیلی داغ مثل چای و يا شیر داغ نريزيد ، اين کار باعث کشته شدن آنزیمهای مفيد عسل خواهد شد و شما عسل رو تبديل به شکر کرده ايد !

برای اين منظور ميتوانيد از مايعات ولرم (در حد حرارت 37 الی 40 درجه) استفاده کنيد ، مثلا صبر کنيد که چای صبحانه تان ابتدا ولرم شود ، سپس عسل را با چای مخلوط کنيد.

1- روش پيشگيری از سرما خوردگی (استفاده از عسل مشابه واکسن)

- با عسل طبیعی با کیفیت خوب (عسل ممتاز 24) : روزی دو قاشق غذاخوری

- با عسل طبیعی با کیفیت عالی (عسل کوهی 24) : روزی يک قاشق غذاخوری

- با عسل طبیعی با کيفيت فوق عالی (عسل لیمیتیوم 24) : روزی يک قاشق چایخوری


2- روش درمان سرما خوردگی (عسل بعنوان آنتی بیوتیک)

برای درمان سرماخوردگيهای همراه با تب ، مصرف عسل دقيقا مشابه مصرف آنتی بیوتیک بايد در سر وقت انجام شود ، بهتر است که معده پر نباشد . استفاده از لیموی تازه در طول درمان توصيه می شود .

در صورت مصرف صحیح و استفاده از عسل طبیعی و بسته به نوع سرماخوردگی ، بعد از یک الی سه روز تب قطع خواهد شد . به غير از مدت زمان لازم برای قطع شدن تب که کمی بیشتر از آنتی بیوتیکهای متداول است ، طول درمان بسيار کوتاهتر از سایر روشهای درمانی است .

نکته اگر میزان درجه تب شما بالاست ، با مشورت پزشک از تب برهای متداول تا رفع تب استفاده نمایید.

فقط بايد دقت شود که پس از قطع شدن تب ، حداقل سه روز ديگر به مصرف عسل به روش زير ادامه داده شود.

- با عسل طبیعی با کیفیت خوب (عسل ممتاز 24) : دو قاشق غذاخوری هر 8 ساعت يکبار يا يک قاشق هر 4 ساعت يکبار

- با عسل طبیعی با کیفیت عالی (عسل کوهی 24) : يک قاشق غذاخوری هر 8 ساعت يکبار

- با عسل طبيعی با کيفيت فوق عالی (عسل ليميتيوم 24) : يک قاشق چايخوری پر هر 8 ساعت يکبار

در پايان خاطرنشان میکنم که جهت درمان و موارد خاص حتما به دستورات پزشک متخصص عمل نماييد ، موارد بالا تجربيات شخصی بنده است .

در حدود 5 سال است که عسل طبيعی 24 مصرف ميکنم و از مصرف آنتی بيوتيک بی نياز شده ام . اميدوارم که هميشه سالم و تندرست باشيد.

مطالب فوق رو با زبون روزه نوشتم ، مطمئن باشيد که تبليغاتی نيست و واقعيت داره .

بابک عمادی - عسل 24 تهران - هشتم خرداد سال 97

لطفا کپی برداری نکنيد ، اما با ذکر لينک سايت ما بلامانع است.