خرید طراحی لوگو دانلود آهنگ فروش فایل تفکر سیستمی آهنگ شاد ویپ چارتر
حذف در پنل کاربری [X]
تاثیر عسل طبیعی در درمان زخم بستر

سلام ، ممنون که سايت ما رو برای مطالعه انتخاب کرديد ، بنده قبل از اخذ نمايندگی فروش عسل طبیعی 24 در تهران ، يکی از مشتريان و مصرف کنندگان محصولات اين شرکت بودم . دليل اصلی آشنايی من با اين شرکت بيماری سخت پدرم بود . پدرم پس از سالها مبارزه با بيماری پارکينسون (حدود 15 سال) ، نهايتا زمين گير شد ، ديگر داروهای متدوال بر ايشان تاثيری نداشت و پس از چندين ماه بستری شدن در دو تا از بيمارستانهای مهم تهران ، با سه زخم بستر و يک لوله تغذيه از طريق بينی و تب 40 درجه ترخيص شد.


بدليل بی اشتهايي و آن لوله باريک تغذيه از طريق بينی ، دنبال يک منبع غذايي پرانرژی و کم حجم می گشتم تا اينکه نظرم به عسل جلب شد . تصميم داشتم با يک تير چند نشان بزنم ، هم غذا تهيه کنم ، هم دارو و هم پانسمانی برای زخمهای بستر ايشان. عسلهای کوهی موجود در تهران بسيار گران بودند و سريع مصرف می شدند ، بهمين دليل با جستجو در اينترنت با شرکت عسل 24 آشنا شدم و حجم زيادی عسل کوهی تهيه کردم.


پس از گذشت حدود سه ماه بالاخره تب پدرم قطع شد ، البته اين رو عرض بکنم که پدرم بيش از 4 ماه در بيمارستان آنتی بيوتيک گرفته بود و پزشکان در نهايت ايشان را با تب ترخيص کرده بودند در واقع جوابش کردند.


من توی هر چيزی که ميخواستم به پدرم بدم ، يک قاشق عسل کوهی ميريختم و هيچوقت اعتقادم را به تنها ماده ای که در قرآن کريم بعنوان شفا ازش نام برده شده رو از دست ندادم. در نهايت با ياری خداوند تب قطع شد.


حالا ميخوام از تجربه ام در خصوص زخمهای بستر صحبت کنم ، يکی از زخمها که در پشت قرار داشت بسيار بزرگ بود ، قبلا داخل زخم در طی يک عمل جراحی در بيمارستان تميز شده بود و به اصطلاح زخم به گوشت رسيده بود ، ابعاد زخم دايره ای به قطر 12 سانتيمتر و عمق آن حدود سه سانت بود .


هيچ پانسمانی روی اين زخم دوام نمی آورد ، حتی بهترین ، جاذب ترين و گرانترين پانسمانها و متعلقات آن بيش از چند ساعت دوام نمی آوردند و بايد تعويض می شدند . هزينه ها از يک سو و عدم بهبود زخم از سوی ديگر باعث نااميدی انسان می شود و شايد عرصه را ببازد. با مطالعات بسيار و اثبات تاثير عسل بر درمان زخم ، توجهم به نوعی پانسمان خارجی حاوی عسل مانوکا در بازار جمع شد و چند نمونه از آن را خريداری کردم ، اما قيمت آنها بسيار گرانتر از پانسمانهای معمول بود . ناگزير پانسمانی ترکيبی درست کردم ، به اين شکل که برای درون زخم از گاز استريل آغشته به عسل کوهی و برای بيرون زخم از پانسمان معمول کامفيل استفاده ميکردم.


عمق زخم به اندازه ای بود که مجبور به استفاده از دو عدد گاز استريل روی هم بودم و روی آنها را توسط يک پانسمان بزرگ کامفيل می پوشاندم و توسط چسب نواری مخصوص محکم ميکردم.


پشتکار و پافشاری بر اين روش موفقيت آميز بود و زخم ميليمتر به ميليمتر بهبود پيدا می کرد ، هرچه به جلو ميرفتيم نياز به پانسمانهای کوچکتری پيدا می کرديم که باعث کاهش هزينه و افزايش اميد بصورت تصاعدی می شد ، در نهايت پس از گذشت حدود شش ماه ، زخم کاملا درمان شد.


البته اين همه کار نيست ، شما برای موفقيت نياز به رعايت و انجام مو به موی مراحل ذيل داريد :


----- حتما تشک مواج تهيه کنيد و فشار باد پمپ را متناسب با وزن بيمار تنظيم کنيد و هر از گاهی سفتی و يا نرمی تشک را بادستتان امتحان کنيد ، در واقع زياد به اين پمپها اعتماد نکنيد .

----- هر دو ساعت يکبار با کمک يک يا دو بالش در پشت بيمار ، او را به سمت پهلوی چپ و راست تغيير وضعيت بدهيد ، فقط در مواقع خيلی ضروری مثل صرف غذا ، بيمار می تواند برای مدت اندکی به پشت بخوابد.

منظور از به پهلو خواباندن ، حالتی بين طاق باز و پهلو است ، يعنی نه طاق باز نه به پهلو ، مثل زاويه 45 درجه.

----- از کشيدن سريع بيمار بر روی تشک جدا پرهيز کنيد و اين کار را به آرامی انجام دهيد. اگر دست تنها هستيد با کمک کشيدن ملحفه و سر دادن بسيار آهسته بيمار بر روی تشک مواج می توانيد برای جایجايي و تغيير وضعيت بيمار استفاده کنيد.

----- حتما در نقاط حساس بدن مثل زير زانو از بالشهای کوچک استفاده کنيد. کلا فرض کنيد اگر خودتان ساعتها آنجا خوابيده بوديد ، کدام نقاط بدنتان اذيت می شد.

----- بدن بيمار بخصوص پاها را چندين با در روز ماساژ دهيد و يا چندين جلسه از از يک فيزيوتراپ کمک بگيريد و سپس خودتان همان کارها را انجام دهيد. گردش خون تائير بسزايي در بهبود زخم خواهد داشت.

----- مواد مغذی و کم حجم و پر انرژی مثل ترکيب عسل و چهار مغز به بيمار بدهيد . از ميوه های فصل غافل نشويد .

----- در غذاها از گوشت گوسفند و نمک طبيعی دريا استفاده کنيد .

----- از روغن حيوانی گاوی ، بجای روغنهای متداول استفاده کنيد.

----- در صورتيکه بيمار مشکل بلع دارد ، حتما از خردکن و مخلوط کن برای ريز کردن مواد غذايي استفاده کنيد.


اگر همه اين کارها را با دقت انجام داديد ولی پيشرفت خوبی نداشتيد ، حتما از ساير بيماری های احتمالی علی الخصوص قلبی ، غافل نشويد ، يک شخص بی تحرک در صورت داشتن گردش خون ضعيف ، توانايي ترميم زخم را نخواهد داشت .


من با اين روشها موفق شدم که چهار سال ديگر در خدمت پدرم باشم و در نهايت او را بدليل بيماری قلبی از دست دادم ، ايشان به اصرار پزشکان دريچه آئورت مادرزادی خويش را دو سال پيش از زمين گير شدن تعويض کرده بود و بعدها متوجه شدم که همه اين سختی ها و بيماری ها از همانجا سرچشمه میگرفت . گردش خون ضعيف باعث نرسيدن داروهای پارکينسون به مغز و همچنين ايجاد زخمهای بستر و .... شده بود .


اميدوارم که با بهره گيری از نعمتهای خداوند مهربان همانند عسل طبیعی ، نمک طبيعی ، روغن طبيعی و زندگی سالم هميشه سربلند و سعادتمند باشيد.


اگر سوالی داشتيد ، خوشحال ميشم در حد توانم کمکی کنم .


ASAL24 Tehran - Real Natural Honey